خرید
سلام!
پشتیبانی یو ال سی جی پی اس

021-76703054-56,021-77725557 شبانه روزی: 09123030230

شماره های واحد فروش و پشتیبانی:

نرم افزار مدیریت ناوگان

 

نرم افزار مدیریت ناوگان پیگرد محصولی است که توسط دانشمندان و فارغ التحصیلان از بهترین دانشگاه های ایران طراحی و تولید گردیده است. این محصول قابلیت ارائه خدمات بر بستر وب یا ویندوز می باشد. نرم افزار مدیریت ناوگان پیگرد، برای مدت 5 سال بطور مداوم تحت تست و آزمون های عملی بوده است. و در بسیاری از شرکت ها و با انواع سلیقه ها طراحی شده است. این نرم افزار بطور کلی دارای ماژول های ذیل می باشد.

مدیریت ناوگان چیست؟

شرکتها بر اساس نیازی که به خودرو دارند، انواع و اقسام خودروها(سبک و سنگین) را خریداری می کنند. بسته به نوع و تعداد این خودروها ناوگان حمل و نقل شرکتها متفاوت است. برای مثال سیستم ناوگان شرکتهای راه سازی بیشتر خودروهای فوق سنگین، سنگین و نیمه سنگین هستند که این ناوگان نیازمندیهای مربوط به خودش را دارد. از طرفی شرکتها و موسساتی مانند بانک ها و ادارات اغلب دارای خودروهای سبک سواری هستند. حال زمانی که تعداد این خودروهای سازمانی زیاد می شوند نظارت و مدیریت آن ها اهمیت ویژه ای برای آن سازمان پیدا می کند. 

برای مثال ممکن است این سازمانها و ارگانها نیازمند مدیریت سوخت یا میزان کارکرد هر خودرو به تفکیک باشد. در این مرحله است که مدیریت ناوگان معنا پیدا می کند. مدیریت ناوگان باعث می شود که سازمان بتواند نظارت خود را بر روی اداوات و خودروهای خود بیشتر بکند.

با مدیریت ناوگان سازمانها قادر خواهند بود بهینه ترین حالت ممکن را برای استفاده از ناوگان خود داشته باشند و اشراف بسیار کاملی برروی تک تک خودروهای خود ایجاد کنند. برای مثال یک مجموعه راهسازی می توانید نسبت به هریک از خودروهای راه سازی خود مدیریت انجام بدهد و سپس بتوانید گزارشاتی مانند میزان کارکر دستگاه، مدت زمان روشن بودن دستگاه، میزان مصرف سوخت و بسیار از موارد دیگر را مشاهده کند و برآورد کند و بر اساس آن هزینه های مربوط به سرویس و نگهداری و همچنین میزان مصرف روغن، فیلتر و غیره را بررسی کند.

مراحل برپایی سامانه مدیریت ناوگان

برای برپایی سامانه مدیریت ناوگان در شرکت ها طی مراحل ذیل الزامی است:

 1. در مرحله اول بایستی نسبت به شناسایی کلیه خودرو و همچنین وضعیت آنها اقدامات لازم صورت بگیرد.
 2. در مرحله دوم بایستی روی کلیه خودروهای سازمان ردیاب نصب گردد.
 3. در مرحله سوم و آخر سامانه مدیریت ناوگان روی سرورهای شرکت نصب خواهد گردید و نرم افزار مدیریت ناوگان برپا خواهد شد.

امکانات نرم افزار مدیریت ناوگان

ماژول ردیابی خودرو نرم افزار مدیریت ناوگان

این ماژول دارای امکانات استاندارد یک وب سایت ردیابی می باشد که به اختصار در ذیل عنواین آن ذکر شده است.

 1. امکان ردیابی آنلاین خودرو بر روی نقشه
 2. امکان ردیابی بصورت جداگانه هر خودرو و نمایش سرعت لحظه ای آن
 3. امکان ثبت تمام خودروهای مجموعه در نرم افزار و ردیابی همگی آنها بصورت همزمان
 4. امکان داشتن گروه های زیر مجموعه ای جهت ردیابی اختصاصی هر مجموعه
 5. امکان ثبت و ویرایش تمام اطلاعات، اطلاعات سازمانی، خودرویی و راننده و غیره
 6. امکان گزارشگیری عملکرد هر متحرک با تاریخ و ساعت مورد نظر کاربر برای هر خودرو
 7. امکان مشاهده تخلف از سرعت غیر مجاز
 8. امکان گزارشگیری از زمانهای توقف و حرکت خورد.
 9. امکان مشاهده خروج از محدوده مجاز ترافیکی

ماژول گزارش های استاندارد سرویس های دوره ای نرم افزار مدیریت ناوگان

این ماژول بیشتر برای ناوگان خودروهای سنگین طراحی شده است. بطور مثال شرکتهایی وجود دارند مانند شرکتهای راه سازی که دارای خودروهایی مانند گریدر، لودر، بیل مکانیکی کامیون و غیره هستند. در خصوص این دستگاه علاوه بر پارامترهای ردیابی نیاز است که پارامترهای دیگری نیز ثبت و ذخیره گردد. مانند موارد ذیل:

 1. میزان مصرف سوخت
 2. مدت زمان کارکرد خودروها
 3. میزان مسافت طی شده
 4. زمانهای لازم جهت تعویض قطعاتی مانند فیلترها، روغن ها و غیره
 5. میزان شارژ سوخت

این پارامترهای به دلیل اینکه در این دستگاه حیاتی هستند، طبق استانداردهای سرویس و نگهداری این خودروها تهیه و گزارش می شوند. البته نیازهای دیگری نیز وجود هستند که در این مبحث قابل ذکر نمی باشد.

 

امکانات سخت افزاری مورد نیاز نرم افزار مدیریت ناوگان

برای اینکه بتوانید نرم افزار مدیریت ناوگان پیگیرد را داخل سرورهای سازمانی خود قرار بدهید لازم است تا امکانات سخت افزاری ذیل را تهیه کنید.

 1. کامپیوتر سرور اچ پی جی 8 به بالا
 2. حداقل رم 8 گیگ به بالا
 3. حداقل 1 ترابایت فضای ذخیره اطلاعات
 4. خط ارتباطی با اینترنت با داشتن یک آِی پی استاتیک
 5. مودم 4g یا وایمکس
 6. شبکه داخلی با سوییچ حداقل 8 پورت

امکانات نرم افزاری مورد نیاز نرم افزار مدیریت ناوگان

 1. ویندوز سرور 2012 به بالا
 2. اس کیو ال 2017 به بالا
 3. وب سرور IIS 6 به بالا

قیمت نرم افزار مدیریت ناوگان

قیمت نرم افزار مدیریت ناوگان به تعداد ردیاب ها و خودروهایی که به آن متصل هستند بستگی دارد. همچنین به نیازمندیهایی که کارفرما نیاز دارد نیز بستگی دارد. قابلیت هایی نظیر سطح دسترسی، تعداد یوزرها و مواردی مربوط به نیازمندیهای کارفرما می باشد در قیمت تاثیر گذار هستند.

همچنین مدت زمان پشتیبانی ای که لازم است داشته باشید نیز به قیمت این نرم افزار افزوده خواهد شد. البته در صورتیکه نیاز دارید تا قیمت آن برای شما تعیین گردد لازم است نسبت به ارسال درخواست خود و نیازمندیهایی که لازم دارید اقدام کنید تا قیمت دقیق تر آن به شما ارائه گردد.

 

 

بستر مناسب برای نرم افزار مدیریت ناوگان چیست؟

بستر مناسب برای نرم افزار مدیریت ناوگان بستگی به میزان هزینه ای دارد که مجموعه در نظر دارد که هزینه نماید. اما برای استقرار یک نرم افزار مدیریت ناوگان مناسب تعداد خودروهایی که در مجموعه فعالیت می کنند تاثیر بسزایی دارد. بعنوان مثال در صورتیکه تعداد خودروهای شما کمتر از 20 دستگاه است لازم است که از بستر وب متعلق به مجموعه ULC استفاده نمایید. اما در صورتیکه تعداد بالاتری خودرو دارید بهتر است از بستر داخلی تحت ویندوز استفاده نمایید. اما در صورتیکه نیاز دارید تا شعب دیگر شما هم به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و تعداد خودروهای شما بالا است، لازم است از بستر داخلی تحت وب استفاده کنید.

نرم افزار مدیریت ناوگان برای چه سازمان هایی مناسب است؟

نرم افزار مدیریت ناوگان برای سازمانهایی که دارای خودروهای سواری یا عملیاتی هستند مناسب است. نرم افزار مدیریت ناوگان امکان مدیریت یکپارچه را بر روی کلیه خودروهای سازمانی به تفکیک به سازمانها و ادارات می دهد.

برای استفاده از نرم افزار آیا نیاز به نصب ردیاب وجود دارد؟

برای اینکه بتوان از امکانات نرم افزار مدیریت ناوگان استفاده کرد نیاز است که داخل هر یک از متحرک های سازمان یک دستگاه ردیاب خودرو نصب کرد که توسط آن بتوان عملیات ردیابی و همچنین ارسال اطلاعات را به مرکز کنترل ارسال کرد.

آیا می توان نرم افزار مدیریت ناوگان را شخصی سازی کرد؟

نرم افزار مدیریت ناوگان در صورت درخواست قابلیت شخصی سازی و تولید انواع و اقسام گزارشات را دارد. در صورتیکه یک ارگان یا شرکتی درخواست شخصی سازی سامانه مدیریت ناوگان خود را داشته باشد می تواند کلیه درخواست های خود را در خصوص مواردی که لازم و مهم است را به مجموعه یو ال سی ارسال کرده و مجموعه یو ال سی نسبت به طراحی و شخصی سازی اقدام خواهد کرد. البته این شخصی سازی هزینه های مربوط به خود را دارد.

نویسنده :

تاریخ انتشار : 1398/3/23

آخرین تغییرات :6/13/2019 12:00:00 AM